Резултати зоз змаганьох

Нашо найлєпши 2017.

Физика:

Сара Мармила I2 – перше место, општинске змаганє физика 22.01.2017. Кула

Урош Кочович I2 - перше место, општинске змаганє физика 22.01.2017. Кула

Милутин Павичич I2 - друге место, општинске змаганє физика 22.01.2017. Кула

Данило Дамянович I2 - друге место, општинске змаганє физика 22.01.2017. Кула

                                                    Кристина Сабадош, професор физики


Биолоґия:

Катарина Малич I2  треце место, општинске змаганє биолоґия 19.03.2017. Сомбор

                                                       Тереза Катона, професор биолоґиї

 


Туристични напрям:

 Екипа: Тияна Николич, Йован Станкович, Оксана Милияшевич – штварте место и вилєт на змаганю з обласци туризма 30.03.2017. Нови Сад

                            Анико Войчена, професор фахових предметох

 


История:

 Милутин Павичич I2 - прво место, општинске змаганє история, Червинка 13.03.2017.

Оґнєн Дудаш I2 - прво место, општинске змаганє история, Червинка1 3.03.2017.

Тереза Будински I1 - друге место, општинске змаганє история, Червинка 13.03.2017.

Себастиян Надь I1 - друге место, општинске змаганє история, Червинка 13.03.2017.

                                    Любица Илич, професор историї

                                    Ивана Павков, професор историї


 Спортски резултати

 Плїванє:

Милутин Павичил I2 – перше место на окружним змаганю зоз плїваня у Сомборе

Стони тенис:

Дияна Величкович - перше место на окружним змаганю у столним тенису 25.10.2016. у Бачким Брестовицу

Маньош Иґор- треце место на окружним змаганю у столним тенису 25.10.2016. у Бачким Брестовицу

Екипно – Даяна Величкович, Дорис Бучко, Марияна Виславски - перше место на окружним змаганю у столним тенису 25.10.2016. у Бачким Брестовицу

Дияна Величкович - дзешате место на орепубличним змаганю у столним тенису, у Земуну 10.11.2016.

Екипно – Даяна Величкович, Дорис Бучко, Марияна Виславски - єденасте место на окружним змаганю у столним тенису 25.10.2016. у Бачким Брестовицу

            Саня Тиркайла, професор фияичного воспитаня

Крайнович Андєла I2 –перше место 100 метери општинске змаганє

                                       - перше место 100 метери окружне змаганє

                                 Саня Тиркайла, професор фияичного воспитаня

 

Монар Антония II-1 'треце место на окружним змаганю з атлетики дисциплина скок до горе

                                 Саня Тиркайла, професор фияичного воспитаня

 

Руски язик и кнїжовносц – Смотра кирилскей писменосци – Титель

 Мартина Афич I-1

Дорис Бучко III-1

Ґабриєла Хома IV-1

 

   Люпка Малацко, професор руского язика и кнїжовносци

 Литературно-рецитаторска секция

 Марина Радоєвич IV3 – осми фестивал поезиї, Дом школярох Зомбор 04.11.2016, Маринова писня вошла до кругу од 30 найлєпших роботох и обявена є у зборнїку.

Марина Радоєвич IV3 – пияти поетски конкурс за найлєпши циклус любовних писньох,  треце место и пенєжна награда 25.11.2016., Рудо БиХ.

Марина Радоєвич IV3 – «Mешац кнїжки 2016.» треце место, Кула 09.12. 2016.

Марко Буила  I1 – Мешац кнїжки, похвалєна робота 09.12.2016. Кула

Марина Радоєвич IV3 – друга награда на Єденастим литератруним конкурсу «Шантичово пирко» 22.05.2017. Калудєрица

                                                             Руководителє секциї :

  1. Еуфемия Будински, воспитач
  2. Любица Няради, педаґоґ

 

Виглєдовацка станица ,,Петница,, 2017. – учашнїки зоз нашей школи:

Тереза Будински  I-1

Марко Буила  I-1

Проєкт RUR.IT.A.N.I.A. –програм медзинародней мобилносци и диґиталних схопносцох младих люудзох зоз руралних штредкох

 Тереза Будински  I-1  - Нємецка од 23.07. – 06.08.2017.

Марко Буила I-1 –Белґия од 21.08. -3.09.2017.

Любица Няради, педаґоґ